״הנהגה חברתית״

תוכנית "ההנהגה החברתית״ הינה תוכנית שתפקידה להכשיר צוותים חינוכיים מתוך בית הספר להנהיג יחסי חיברות מוצלחים בין התלמידים, ולייצר קשרים חיוביים בינם לבין המורים. התוכנית מובנית ומבוססת על לימוד תאורטי וחוויתי המקנה למשתתפים באופן הדרגתי כלים ברי קיימא, אשר מאפשרים לצוותים החינוכיים בנייה ופיתוח מתמשך של קשרים וכישורים חברתיים.

נגן וידאו אודות תכנית הנהגה חברתית
תהליך ההכשרה של תכנית ״ההנהגה החברתית״

הכשרה של 2 נציגים מקרב צוות החינוך הבית ספרי. במהלך הליווי אני מעביר אל נציגי בית הספר את כל הידע החברתי שצברתי ושראיתי שעובד בשטח בחמש השנים האחרונות, כולל שימוש בטכניקות יחודיות שמפיקות תוצאות יוצאות דופן! כל בית ספר מוזמן לשלוח שני אנשי צוות לצורך לימוד התוכנית והנחלתה בבית הספר. הלימוד יהיה בפורמט של קבוצה דינמית תהליכית, בה חווים הנציגים את המערכים באופן אישי, על עצמם. לאחר מכן מעבירים אותו אל התלמידים, וכך מתאפשרת יצירה של מערך חברתי פנים בית ספרי, בהובלתם.
אפשרות זו יוצרת מצב שבו בכל בית ספר יהיה מנהיג שיעסוק באופן פעיל בתחום החברתי באופן יום יומי לפי תוכנית מעשית שמוגדרת מראש.

קבוצה לפיתוח כישורים חברתיים

בשנה הראשונה צוות המורים הנבחר יעבור הכשרה מקצועית העוסקת בעקרונות הנכונים לעבודה עם ילדים הזקוקים לפיתוח כישורים חברתיים והעצמה. זוהי הכשרה מעשית הכוללת איתור ילדים המתאימים לפתיחת קבוצה פעילה בבית הספר. נלמד כיצד לאתר את הילדים המתאימים ואיך לעבוד איתם באופן נכון ומעצים במסגרת קבוצתית.

יישום תכנית ״מדינת הילדים״

בשנת הליווי השנייה נמשיך להכשיר מעשית את הצוות באמצעות לימוד ויישום תכנית ״מדינת הילדים״. תכנית אשר מרחיבה את המענים לכדי תוכנית מערכתית כלל בית ספרית, שנוגעת לכל הכיתות ומחברת עבודה עם צוות המורים והורי התלמידים.

ממליצים

מנהלים, מורים והורים שהשתתפו בתכנית מספרים על התהליך

טל אשד - טיפול חברתי רגשי

נעים להכיר, טל אשד מטפל חברתי רגשי

מאמן אישי בעל וותק של 20 שנה בטיפולי גוף - נפש, בעל תואר .B.A בפסיכולוגיה. נשוי לאיריס ואב לשלוש בנות. מסייע לילדים ולצוותי חינוך והוראה בבתי ספר לעבור ממצב של קושי חברתי להצלחה חברתית. מרצה ומנחה סדנאות לאנשי חינוך בנושא של מניעה וטיפול בחרם חברתי. מלווה ילדים בטיפול פרטני בקליניקה בכפר ורדים.

יצירת קשר

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר באמצעות פנייה ישירה או באמצעות טופס ההתקשרות ואשוב אליך בתוך זמן קצר לתת לך פרטים נוספים על תוכניות הליווי שלי.

נוהל חרם

תכנית סדורה לטיפול בחרם שניתן לשלוף ולהפעיל כשחרם מתרחש

ניתן להשאיר פרטים כאן ונוהל חרם המלא ישלח אליך ישירות למייל

סדנת היכרות חוויתית לצוותי חינוך

סדנה בת שעה וחצי אשר מטרתה להעביר בצורה חוויתית ותאורטית התמודדות עם מצב של חרם. בסדנה נתייחס לחלקים מתוך נוהל החרם המלא. צוות המורים יקבל תכנים ויתנסה באופן שיפעיל את הרגש וימלא בהשראה וברצון לפעול בשטח.

ההרצאה כוללת סדנה חוויתית שגורמת לצוות החינוכי לחוש מחדש את הצורך הטבעי שלנו בשייכות, ומזכיר לנו מה קורה כשלפתע אנחנו נשארים לבד!

לאחר מכן יש מצגת של כחצי שעה, שבה אציג נוהל חרם עדכני וחדשני שאותו יזמתי ויצרתי יחד עם מכללת תעצומות והשירות הפסיכולוגי במעלות.

הנוהל כולל פרוטוקול חדשני שנקרא אאא ותפקידו למגר את החרם בצורה חכמה.
את הפרוטוקול כתבה הפסיכולוגית יעל אברהם, בליווי מקצועי של הפרופ׳ חיים עומר. בסיום המפגש תהיה לכל המשתתפים גישה ישירה לנוהל חרם המלא וגם מידע על דרכים נוספות בהן ניתן להעזר בי בשגרה ובחרום.

מה בהרצאה

לפרטים נוספים ניתן להשאיר פרטים בטופס או ליצור קשר בטלפון:
052-380-9797

העבודה הישירה עם הילדים מתחלקת ל- 3 קבוצות:

  • קבוצת העצמה: קבוצה לחיזוק כישורים חברתיים.
  • קבוצת טאי צ'י: לחיזוק ריכוז, קואורדינציה, משמעת עצמית ולימוד כיצד להרגיע את הגוף והמחשבה.
  • קבוצת מעצימים רב גילאית: שנבחרת על ידי הילדים עצמם מתוך כל כיתה, ואשר מכפילה את גודלה לאחר מספר מפגשים, והיא מחברת בין ילדים מובילים לילדים השקופים. בקבוצה זו הילדים יציעו רעיונות לשיפור פני בית הספר בפן החברתי, והקבוצה תבחר פרויקט אחד לביצוע.

בין שלוש קבוצות הילדים מתקיימים יחסי גומלין ונוצרים פרויקטים משותפים, כך שהילדים מתחילם לקחת על עצמם אחריות ולהרגיש שייכים. בנוסף, חלק מהילדים בקבוצות הייעודיות ילמדו להעביר משחקים חברתיים בכיתות שלהם וגם יוכלו להעביר מערכים לכיתות נמוכות יותר. בכך הם יוכלו לחזק את מעמדם החברתי בבית הספר בצורה היקפית.

דילוג לתוכן